Голова правління ГО "Український інститут міжнародної політики" Ростислав Томенчук, заступниця міністра молоді та спорту України Марина Попатенко та голова Національної молодіжної ради України Юліан Кріцак (зліва направо) під час пресконференції з нагоди старту національного конкурсу "Молодіжна столиця України" у Всеукраїнському пресцентрі Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ", Київ, 20 листопада 2020 року.
ODESA, UKRAINE - AUGUST 24, 2020 - Participants carry a large Ukrainian flag carried on Odesa streets during the March of Patriots and Defenders of Ukraine on the 29th Independence Day, Odesa, southern Ukraine. Ukrinform. /KDR/
Автобус на вулиці міста, Київ, 23 травня 2020 року.
Сцена зі спектаклю «Радуйся, земле». Артисти Інна Назюта та Петро Никитенко. Луцьк. 1991 рік. Фото Валерія Бєлова. Із фондів Укрінформу. Волинський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка – головна театральна сцена Волині в місті Луцьку. У 2019 році театр урочисто відзначив своє 80-ліття, але значну частину трупи складає молодь, зокрема, випускники Волинського училища культури і мистецтв. Волинський театр гастролює в областях Західної України, по країні та за кордоном. З успіхом проходять його виступи в Києві та на українських і міжнародних фестивалях.
На сцені театру – «Заплакані вікна» – нова вистава письменника Степана Пушика на мотиви новел Василя Стефаника. Івано-Франківськ. 1996 рік. Фото Володимира Миговича. Із фондів Укрінформу. Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Івана Франка – перший на Прикарпатті професійний український театр (заснований у грудні 1939 р.). Історія театру багата безпрецедентними творчими вибухами та яскравими сторінками. Це колектив, якому завжди вдається залишатися в авангарді. Останніми роками відбулось повне оновлення репертуару, взято курс на підкорення європейського простору. Театр сьогодні – місце паломництва та відпочинку франківців.
Начальник лабораторії Інна Якуб за допомогою сучасних методів проводить випробування якості лижі. Закарпаття. 2001 рік. Фото Олександра Гордієвича. Із фондів Укрінформу. Виробництво лиж у Мукачеві розпочалось ще до радянських часів. А в 1947 році розпочалась радянська «лижна історія» фабрики. У 1970-х роках перша експедиція на північний полюс була забезпечена фабричними лижами «Бескид». У 1995 році на базі капіталу двох співзасновників було створено українсько-австрійське підприємство «Фішер-Мукачеве». Сьогодні лижі Мукачева підкорили світ. Фабрика «Фішер» щодня виробляє 3,5 тисячі пар гірських лиж і хокейних клюшок. Найвідоміші бренди: «Loffler», « Fischer» (Австрія), і, звичайно, бренд «Тиса», який народився в Мукачеві. Багато відомих спортсменів надають перевагу гірським лижам цих брендів.
Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Франц Бланкарт. Київ. 1995 рік. Фото Анатолія Бовта. Із фондів Укрінформу. Після проголошення «Акта про незалежність України» 24 серпня 1991 року та грудневого референдуму 1991 року розпочалось визнання України як незалежної держави і встановлення дипломатичних відносин. Сьогодні в Україні нараховується 77 іноземних посольств, 25 Генеральних консульств, 95 Почесних консульств, 22 представництва міжнародних організацій. Україну визнають понад 150 держав світу, з абсолютною більшістю з них встановлено дипломатичні відносини.
Артистка Надія Голинська у виставі-містерії «Земніння». Івано-Франківська область. Коломия. 1996 рік. Фото Володимира Миговича. Із фондів Укрінформу. Коломийський академічний обласний український драматичний театр носить ім’я просвітителя, священика, драматурга і композитора, засновника театру в Галичині Івана Озаркевича. У 1848 році його вистава «Дівка на виданні», за п’єсою Івана Котляревського, була першою виставою театру в Коломиї. У 1920-1939 роках цей театр відігравав значну роль у суспільному та мистецькому житті галичан. У його репертуарі завжди були вистави за п’єсами Тараса Шевченка, Івана Франка, Ольги Кобилянської, Гната Хоткевича, Вільяма Шекспіра.
Заслужена артистка України Тетяна Литвинова в балеті Чайковського «Лебедине озеро». Київ. 1982 рік. Фото Володимира Репіка. Із фондів Укрінформу. Національна опера України продовжує нести велич і красу оперно-балетного мистецтва, збагачувати не тільки українську, а й світову музичну культуру. Слава про оперне мистецтво України, її видатних співаків, про київський балет уже давно сягнула за межі України та Європи.
Сцена з балету «Володимир Хреститель». Київ. 1995 рік. Фото Анатолія Піддубного. Із фондів Укрінформу. У Національній опері України імені Тараса Шевченка у рамках загальнонаціонального патріотичного проекту «Україна: історія великого народу» в 1995 році відбулась прем’єра балетів «Володимир Хреститель» та «Фрески Софії Київської» Валерія Кікти, лібрето Юрія Пузакова. Ці монументальні твори сучасної музичної культури поповнили оперно-балетний доробок про історію Києва.
Сільська жінка із важкою ношею на вулиці столиці. Київ. 1991 рік. Фото Анатолія Колесника. Із фондів Укрінформу. Складна і затяжна економічна криза 1990-х років була наслідком політичної кризи, імпульсом для якої був розпад СРСР. Криза характеризувалась комплексом проблем: річні невиплати заробітних плат, борги за комунальні послуги, банкрутство ощадбанку країни, гіперінфляція, товарний дефіцит, відсутність власної грошової одиниці тощо. За 1992 рік гроші знецінились у 21 раз, за 1993 рік – у 103 рази. Таких темпів інфляції не знала тоді жодна країна світу. Люди втратили свої заощадження, різко знизився рівень життя більшості населення.
Надзвичайний і Повноважний Посол Уругваю в Україні (за сумісництвом) Алехандро Лоренцо і Лосада вручив вірчі грамоти президенту України Леоніду Кравчуку. Київ. 1993 рік. Фото Володимира Самохоцького. Із фондів Укрінформу. Церемонія вручення Президенту України вірчих грамот послами іноземних держав проводиться в урочистій обстановці. Основне призначення та зміст цих документів – прохання вірити (звідси й назва – вірчі) всім діям, заявам і письмовим актам, що виходять від посла чи посланника, як вищої в країні перебування офіційної особи, що представляє акредитуючу державу.
Professional Photo and Video service of Ukrinform online
Phone: +380(44) 299-05-56