KYIV, UKRAINE - DECEMBER 23, 2020 - A car tyre is dusted with snow in Kyiv, capital of Ukraine. Ukrinform. /KDR/
У сиропереробному цеху Звенигородського сироробного комбінату. Черкаська область. 1998 рік. Фото Бориса Дворного. Із фондів Укрінформу. Із повагою до традицій майстри ВАТ «Звенигородський сироробний комбінат» роблять свою справу. Тому і якість звенигородських сирів незмінно висока, а нові продукти щоразу тішать українців оригінальними смаками, широким асортиментом. «Звени Гора» - майстерність, що приходить із часом. Якісні смачні сири для всієї країни Звенигородського комбінату виробляється зі свіжого і натурального молока, яке щодня збирається на фермерських підприємствах Черкаської та сусідніх областей.
Робітник приватного акціонерного товариства (ПрАТ) «АвтоКрАЗ») біля готової продукції. Полтавська область. 1990. Фото Павла Здоровила. Із фондів Укрінформу. Автомобілебудування в Україні представлено виробництвом вантажних, легкових автомобілів і автобусів. До 1991 року до автомобілебудівного комплексу входило 4 заводи: для виготовлення легкових автомобілів - Запорізький і Луцький; для виробництва вантажівок - Кременчуцький автозавод; для виробництва автобусів - Львівський автобусний завод. Із 1991 року почався серійний випуск автосамоскидів моделі КРАЗів. Наприкінці 1990-х та початку 2000-х років з'явились нові заводи, на яких було налагоджено виробництво нових моделей автомобілів.
За січень 1991 року в Україні було вироблено 12 тисяч автомобілів. Із них близько 3 тисяч – «Таврій». Запоріжжя. 1991. Фото Бориса Дворного. Із фондів Укрінформу. Автомобілебудування в Україні представлено виробництвом вантажних, легкових автомобілів і автобусів. До 1991 року до автомобілебудівного комплексу входило 4 заводи: для виготовлення легкових автомобілів - Запорізький і Луцький; для виробництва вантажівок - Кременчуцький автозавод; для виробництва автобусів - Львівський автобусний завод. Із 1991 року почався серійний випуск автосамоскидів моделі КРАЗів. Наприкінці 1990-х та початку 2000-х років з'явились нові заводи, на яких було налагоджено виробництво нових моделей автомобілів.
Художник-реставратор Олена Дяченко на реставрації живопису у Благовіщенській церкві на Подолі. Київ. 1998 рік. Фото Володимира Фаліна. Із фондів Укрінформу. У самому центрі старовинного Подолу на Контрактовій площі 1998 року розпочалась реставрація Благовіщенської церкви. Здійснена вона була за підтримки Київської міської державної адміністрації. У цьому храмі колишньої Києво-Могилянської академії причащались і сповідувались Григорій Сковорода, Артемій Ведель, Іван Григорович-Барський, Михайло Ломоносов та інші спудеї, які прославили свою alma mater.
На сцені Національної опери України - балет «Спляча красуня». Київ. 1994 рік. Фото Володимира Фаліна. Із фондів Укрінформу. У 1992-2000 роках балетну трупу Національної опери України очолював Анатолій Шекера, з ім'ям якого пов'язані досягнення українського балету останніх трьох десятиліть ХХ століття. Крім класичних вистав, він здійснив постановки багатьох сучасних творів, зокрема, «Спартака» Арама Хачатуряна, «Ольги» Євгена Станковича, «Легенди про любов» Аріфа Мелікова. Його постановка балету «Ромео і Джульєтта», здійснена 1971 року, вже понад 40 років не сходить зі сцени.
До концерту готуються заслужений діяч мистецтв України, диригент В’ячеслав Редя та піаніст Віталій Самошко. Запоріжжя. 2000 рік. Фото Бориса Дворного. Із фондів Укрінформу. Як самостійний вид музичного виконавства диригування склалось у першій половині XIX століття. Тоді й виникла професія диригента. Хоча саме ремесло диригента зародилось набагато раніше, а його корені сягають давніх часів. Давні традиції диригентсько-виконавського мистецтва має й Україна. На її теренах особливо бурхливо розвивалось хорове мистецтво. Як тут не згадати композитора, хормейстера та викладача Олександра Кошиця. Великий внесок у розвиток та популяризацію диригентського виконавства і підготовку кадрів зробили видатні музичні діячі та педагоги України.
Ганна Павленко-Черниченко з онуком біля своїх робіт. Київ. 1994 рік. Фото Володимира Фаліна. Із фондів Укрінформу. Премія імені Катерини Білокур присуджується за визначні твори традиційного народного мистецтва. Міністерство культури України і Національна спілка художників України заснували її в 1989 році. Починаючи з 1990 року, вона присуджується щорічно до дня народження видатної української художниці Катерини Білокур — 7 грудня. Першим лауреатом премії у 1990 році була Марфа Тимченко. Серед лауреатів також були: Ганна Самарська, Галина Павленко-Черниченко, Андрій Пікуш, Олена Скицюк.
Корабели Чорноморського суднобудівного заводу завершують будівництво п’ятого танкера для грецької компанії «Авін». А маляри заводу «прикрасили» його перед відправленням. Миколаїв. 1999 рік. Фото Олександра Кремка. Із фондів Укрінформу. Про масштаби, про славетні справи корабелів Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ) – українського корабле- та суднобудівного підприємства в місті Миколаєві можна судити по добірці фото у запропонованій колекції. Продукцією підприємства зі столітньою історією пишалась до його приватизації уся країна. Із 2014 року ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства, і врятувати його може тільки процес повернення в державну власність.
На флагманському кораблі ВМС України «Гетьман Сагайдачний» побував Президент України Леонід Кучма. Севастополь. 1995 рік. Фото Володимира Репіка. Із фондів Укрінформу. Сторожовий корабель «Гетьман Сагайдачний» – флагманський корабель ВМС України спущений на воду 29 березня 1992 року. Внесений у бойовий склад ВМС України 2 квітня 1993 року. 4 липня 1993 року на флагмані Військово-Морських Сил України було урочисто піднято військово-морський прапор. Прапор командирові корабля капітану 30-го рангу Володимиру Катушенкові вручив командувач ВМС України віце-адмірал Борис Кожин.
Visitors explore the Hetman Sahaidachnyi frigate, the flagship of the Ukrainian Navy, during a guided tour ahead of Independence Day, Odesa, southern Ukraine, August 23, 2019. Ukrinform. /KDR/
На сцені Донецького національного академічного театру опери та балету – видатна балерина Інна Дорофеєва. Сцена з балету Гуно «Вальпургієва ніч». Донецьк. 1994 рік. Фото Ігоря Бруя. Із фондів Укрінформу. Після реконструкції Донецького національного академічного театру опери та балету 1994 року з нагоди його відкриття відбувся концерт. Розділити радість із театралами міста прибули: відомі українські актори балету, оперні співаки. Серед почесних гостей були: Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Франсуа Матіс, гості із Торонто, працівники Міністерства культури України.
Professional Photo and Video service of Ukrinform online
Phone: +380(44) 299-05-56