Сцена з балету «Фрески Софії Київської» Марія Оранта - народна артистка України Ганна Кушнерева, Художник – артист Володимир Чуприн, Кохана художника – заслужена артистка України Ірина Задаянна. Київ. 1995 рік. Фото Анатолія Піддубного. Із фондів Укрінформу. У Національній опері України імені Тараса Шевченка у рамках загальнонаціонального патріотичного проекту «Україна: історія великого народу» в 1995 році відбулась прем’єра балетів «Володимир Хреститель» та «Фрески Софії Київської» Валерія Кікти, лібрето Юрія Пузакова. Ці монументальні твори сучасної музичної культури поповнили оперно-балетний доробок про історію Києва.
Сцена з балету «Володимир Хреститель»: верховний жрець-віщун – артист Сергій Литвиненко. Київ. 1995 рік. Фото Анатолія Піддубного. Із фондів Укрінформу. У Національній опері України імені Тараса Шевченка у рамках загальнонаціонального патріотичного проекту «Україна: історія великого народу» в 1995 році відбулась прем’єра балетів «Володимир Хреститель» та «Фрески Софії Київської» Валерія Кікти, лібрето Юрія Пузакова. Ці монументальні твори сучасної музичної культури поповнили оперно-балетний доробок про історію Києва.
Вокзальне життя і непрості заробітки. Київ. 1991 рік. Фото Олександра Малаховського. Із фондів Укрінформу. Складна і затяжна економічна криза 1990-х років була наслідком політичної кризи, імпульсом для якої був розпад СРСР. Криза характеризувалась комплексом проблем: річні невиплати заробітних плат, борги за комунальні послуги, банкрутство ощадбанку країни, гіперінфляція, товарний дефіцит, відсутність власної грошової одиниці тощо. За 1992 рік гроші знецінились у 21 раз, за 1993 рік – у 103 рази. Таких темпів інфляції не знала тоді жодна країна світу. Люди втратили свої заощадження, різко знизився рівень життя більшості населення.
У Президента Кравчука – прийомний день. Кавалькада скромних авто на Банковій. Київ. 1992 рік. Фото Володимира Фаліна. Із фондів Укрінформу. Машин 1980-х років і тим більше 1970-х практично вже не зустріти на дорогах. Побачити їх можна хіба що на ретровиставках. Брендовими залишаються «авто 90-х» – популярні вітчизняні народні «дев’ятки». Продукт «справжньої радянськості» ВАЗ-2109 втілював ковток сучасності. Машина відрізнялась дизайном, була динамічною, а головне – доступною. Її по праву назвали культовим автомобілем 90-х разом із першими імпортними «пасатами» та «мерсами». Автокласикою залишалась «Волга-24» .
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Фінляндія в Україні Ерік Ульфстенд вручив вірчі грамоти президенту України Леоніду Кравчуку. Київ. 1992 рік. Фото Володимира Репіка. Із фондів Укрінформу. Церемонія вручення президенту України вірчих грамот послами іноземних держав проводиться в урочистій обстановці. Основне призначення та зміст цих документів – прохання вірити (звідси й назва – вірчі) всім діям, заявам і письмовим актам, що виходять від посла чи посланника, як вищої в країні перебування офіційної особи, що представляє акредитуючу державу.
Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні доктор Йоран Якобссон. Маріуполь. 2000 рік. Фото Бориса Дембицького. Із фондів Укрінформу. Українсько-шведські відносини – двосторонні відносини між Україною і Швецією, мають довгу і складну історію, означену багатьма фактами. У новітній історії відносини двох країн змістовно наповнені в галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки, культури. Україна розглядає Королівство Швеція як свого надійного партнера на шляху європейської інтеграції. У свою чергу Україна належить до пріоритетів зовнішньої політики Швеції в регіоні Східної Європи.
Із ринку – додому. Київ. 1994 рік. Фото Анатолія Колесника. Із фондів Укрінформу. Складна і затяжна економічна криза 1990-х років була наслідком політичної кризи, імпульсом для якої був розпад СРСР. Криза характеризувалась комплексом проблем: річні невиплати заробітних плат, борги за комунальні послуги, банкрутство ощадбанку країни, гіперінфляція, товарний дефіцит, відсутність власної грошової одиниці тощо. За 1992 рік гроші знецінились у 21 раз, за 1993 рік – у 103 рази. Таких темпів інфляції не знала тоді жодна країна світу. Люди втратили свої заощадження, різко знизився рівень життя більшості населення.
Цифрова інсталяція, презентована в межах заходу, присвяченого відкриттю виставки українського художника Івана Марчука "Секрети геніальності", Київ, 17 жовтня 2019 року.
Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Крістофер Вестдал. Київ. 1996 рік. Фото Анатолія Бовта. Із фондів Укрінформу. Канада була першою західною країною, яка визнала незалежність України. Вже у вересні 1991 року в Києві відкрилось Генеральне консульство Канади. У квітні 1992 року – Посольство Канади в Україні. Того ж року було відкрито Посольство України в Канаді. У Спільних деклараціях відносини між країнами були закріплені як Особливе партнерство. Вагомий внесок у розвиток двосторонніх відносин країн зробили дипломати.
Тульчинський міський голова Валерій Весняний під час брифінгу, присвяченого презентації проєкту "Ревіталізація Музею-квартири М. Леонтовича в Музей мелодії пісні "Щедрик" шляхом діджиталізації фондів та створення фізичного та віртуального інтерактивно-комунікативних просторів", у Всеукраїнському пресцентрі Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ", Київ, 3 жовтня 2019 року.
Солістка Київського театру опери і балету імені Тараса Шевченка, народна артистка УРСР Ганна Кушнерева після репетиції. Київ. 1989 рік. Фото Володимира Репіка. Із фондів Укрінформу. Серед учениць видатної української балерини Олени Потапової була й Ганна Кушнерева, яка разом із наставником підготувала свої найяскравіші сценічні інтерпретації, а згодом отримала найвищі нагороди на багатьох престижних міжнародних конкурсах, стала зіркою світового балету. Солістка Київського театру опери та балету імені Тараса Шевченка, народна артистка Ганна Кушнерева продовжила і збагатила виконавські традиції свого педагога та української хореографічної школи загалом.
Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, заступник помічника секретаря в Європейському та Євразійському бюро при Державному департаменті США Джордж Кент, експерший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова та начальник відділу телебачення та радіомовлення Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Леонід Семенченко (зліва направо) під час пресконференції на тему: "Розширення українського телевізійного мовлення на непідконтрольних уряду територіях і в районах, що межують з ними" у Всеукраїнському пресцентрі Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ", Київ, 13 вересня 2019 року.
Professional Photo and Video service of Ukrinform online
Phone: +380(44) 299-05-56